„Eucharystia jest źródłem i szczytem życia Kościoła”.

Zapraszamy serdecznie na Msze Św. w następującym porządku:

• niedziela i święta:
    – 18.00 (Msza Św. z wigilii niedzieli lub uroczystości w dzień poprzedzający),
    – 6.30; 7.30 (w klasztorze od września do czerwca); 8.00; 9.30 (suma); 11.00 (dla dzieci), 15.00 (Chrzty w drugą niedzielę miesiąca i Roczki w trzecią niedzielę miesiąca); 19.00;
  • dni powszednie poniedziałek – czwartek: 6.30, 18.00
  • w piątek: 8.30, godz. 17.00 (w pierwszy piątek miesiąca jest to Msza Św. szkolna)
  • Msza Św. dla młodzieży: pierwszy piątek miesiąca, godz. 19.00

Intencje mszalne można zamawiać w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

——————————

I Komunia Święta organizowana jest dla dzieci klas III. Odbywa się w naszej parafii w III niedzielę maja na Mszy Świętej o godz. 11:00.

Rodzice powinni zgłosić dziecko w kancelarii parafialnej najpóźniej do połowy września roku poprzedniego.

Przygotowanie do sakramentów Pokuty i Eucharystii odbywa się we współpracy parafii i rodziców dzieci. Dlatego, rodzice powinni:

• W każdą niedzielę i święto nakazane uczestniczyć w Eucharystii by kształtować potrzebę życia sakramentalnego
  • Pomagać dziecku w przyswojeniu sobie obowiązującego materiału katechizmowego
  • Systematycznie brać udział w spotkaniach wyznaczonych przez osobę odpowiedzialną
    za przygotowanie do Pierwszej Spowiedzi i Pierwszej Komunii Świętej
  • W miarę możliwości uczestniczyć z dzieckiem w nabożeństwach różańcowych (październik), roratach (Adwent), Drodze Krzyżowej (Wielki Post), nabożeństwach majowych (maj)
  • Wspierać dziecko modlitwą i dobrym przykładem życia.

W ramach przygotowania winni uczestniczyć wraz ze swoimi dziećmi w cotygodniowej mszy świętej w niedzielę np. o godz. 11:00, (Msza Święta dla dzieci)
nabożeństwach roku liturgicznego (różaniec, Roraty, Droga Krzyżowa) oraz w katechezie przedsakramentalnej przy parafii

2023/2024

02.10.2023 godzina 17.30 poświęcenie i wręczenie różańców – nabożeństwo różańcowe