Zgodnie z zaleceniem KEP przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania przebiega w cyklu trzyletnim.

Kandydaci do bierzmowania powinni uczestniczyć w katechezie szkolnej oraz katechezach przyparafialnych. W trzecim roku przygotowań obowiązują ponadto tzw. spotkania w grupach z animatorami i duszpasterzem.

Kandydaci do bierzmowania, którzy zostali ochrzczeni poza naszą parafią powinni przedstawić akt chrztu. Jeśli nie mieszkają na terenie naszej parafii, powinni dodatkowo przynieść tzw. „przekaz”, o który proszą w kancelarii swojej parafii. Parafianie, którzy uczęszczają do szkoły poza naszą parafią, zobowiązani są do przedstawienia pisemnej zgody swojego katechety.

Bierzmowanie jest sakramentem umocnienia chrześcijańskiego. Nigdy więc nie jest za późno na jego przyjęcie. Istnieje możliwość przyjęcia Sakramentu Bierzmowania w wieku dorosłym, po odbyciu indywidualnego cyklu spotkań katechetycznych. W takich przypadkach prosimy o kontakt z duszpasterzami.

Termin bierzmowania w parafii Wniebowzięcia NMP w Miasteczku Śląskim: 5 luty 2020 r., godzina 16:00